Sprzedaż nowoczesnych mieszkań w Krakowie

Wielu inwestorów, którzy szukają mieszkań na sprzedaż w Krakowie, zastanawia się, czy lepiej kupić mieszkanie z rynku wtórnego, do którego można wprowadzić się bardzo szybko, czy jednak lepiej poczekać i poszukać nowego mieszkania na sprzedaż. To drugie rozwiązanie ma naprawdę wiele pozytywnych aspektów, dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się lokale, które dopiero powstają.

Zaletą nowych osiedli jest najnowsza technologia. Niektórzy dziwią się, że budynki powstają tak szybko i od razu trafiają do nabywców, jednak współczesne materiały budowlane, w których do minimum ogranicza się zużycie wody (mury nie muszą długo schnąć), a do tego świetnie izolują, zapewniają trwałość i ułatwiają sam proces budowy, są też bezpieczne dla zdrowia i zapewniają murom suchość i odporność na warunki atmosferyczne. Dziesiątki lat doświadczeń w budownictwie, do tego duże możliwości technologiczne przekładają się z kolei na przemyślany rozkład pomieszczeń, które są łatwe do zaaranżowania. Do wykończenia mieszkania nie trzeba już tynkarza, nie musimy kłaść gładzi ani równać podłóg, nawet układanie kafli jest na tyle łatwe, że poradzi sobie z tym laik. Dodatkowo przemyślane umieszczenie włączników czy gniazdek oraz często brak kaloryferów, które są eliminowane przez ogrzewanie podłogowe od razu usuwają wiele problemów z umeblowaniem pokojów. Specjaliści szacują, że koszt wykończenia mieszkania ogólnodostępnymi na rynku materiałami i meblami kosztuje ok. 1000 zł za 1 m/kw. Remont mieszkania z rynku wtórnego też nigdy nie jest darmowy…

Niewątpliwą zaletą mieszkań na sprzedaż na nowoczesnym osiedlu w Krakowie jest infrastruktura dookoła bloków. Najczęściej są to nowoczesne garaże oraz miejsca parkingowe, place zabaw dla dzieci i tereny zielone, sklepy, przystanki autobusowe. Zdarzają się także osiedla zamknięte i chronione, podnoszące bezpieczeństwo mieszkańców. Nowe bloki są też po prostu estetyczniejsze, klatki schodowe są bardziej eleganckie, a windy przeważnie działają bez zarzutu. Większe i efektowniejsze są też balkony, a mieszkania na parterze bardzo często mają własne, całkiem spore ogródki.