Idealne mieszkanie od dewelopera w Krakowie

Bardzo często kupując coś, kierujemy się marzeniami, chwilą, promocją, okazją. Z kupowaniem mieszkania bywa podobnie, zwłaszcza gdy myślimy o zakupie od dawna, a nagle pojawia się możliwość posiadania własnego M. Jednak zanim zainwestujemy sporą gotówkę albo weźmiemy wielki kredyt na mieszkanie, na przykład od dewelopera w Krakowie, warto ochłonąć i na kartce spisać wszystkie swoje wątpliwości, oczekiwania i potrzeby. I później tymi zapiskami kierować się, wybierać idealne lokum dla siebie i swojej rodziny.

Chociaż każdy z nas ma indywidualne potrzeby, to jednak w wielu przypadkach punkty, jakie warto sobie odnotować przed wizytą u dewelopera są zbieżne. Lista, z którą będziemy chodzić po biurach nieruchomości czy sprzedaży nowych mieszkań powinna zawierać poniższe informacje:

Na którym piętrze chcesz mieszkać? Każdy ma swoją wizję mieszkania i swoje potrzeby. Jeśli w rodzinie mogą pojawić się dzieci, a deweloper oferuje mieszkanie na parterze z ogrodem, to warto się nad nim zastanowić, bo to opcja wygodna i dająca dużą swobodę. Osoby młode, ale lubiące spokój i marzące o ładnym widoku na Kraków, powinny zdecydować się na piętro najwyższe. Kompromisem zawsze jest 1 i 2 piętro, ale mieszkania na tych kondygnacjach są najdroższe.

Czy będzie nam przeszkadzał hałas? Jeśli nie, a chcemy tańsze mieszkanie warto rozważyć to nad parkingiem, miejscem garażowym, wyjściem z klatki, sklepem czy obok windy. Głośniej jest też na parterze. Jeśli do odpoczynku potrzebujemy idealnej ciszy, szukajmy mieszkań na 3 piętrze i wzwyż, z widokiem na tereny zielone.

Czy zależy nam na dużym balkonie? Dla niektórych balkon to miejsce na graty, dlatego lepiej, jeśli wybiorą mieszkanie bez balkonu, ale z komórką lokatorską. Jeśli natomiast chcesz mieć własny ogródek albo kochasz kwiaty, to parter z ogródkiem lub mieszkanie z tarasem będzie lepszym wyjściem.
Wstajesz o świcie a popołudnie lubisz spędzać w salonie przy kawie? Wybierz takie mieszkanie, w którym słońce jest od rana w sypialni, a po południu w dużym pokoju. Jeśli chcesz rano wypijać kawę w ciepłej kuchni, zwróć uwagę na to, by jej okna wychodziły na wschód….

Masz dzieci albo będziesz mieć? Osiedle z terenami zielonymi i placem zabaw, blisko szkoły i przedszkola rozwiąże wiele twoich problemów.
Do mieszkania nie przynależy piwnica ani pomieszczenie gospodarcze? Sprawdź, gdzie będzie można zostawić rower albo wózek dla dziecka.
Jeździsz autem – musisz mieć miejsce parkingowe. Jeździsz autobusem – zobacz jak daleko będziesz miał do przystanku.