Biuro do wynajęcia – na co zwrócić uwagę?

Wygodne biuro służy nie tylko ściąganiu klientów, ale także pracownikom. W przeciwieństwie do klientów, to oni spędzają w biurze wiele godzin i muszą się w nim czuć swobodnie. Chociaż to często zależy od branży, to jednak wynajęcie biura przyjaznego pracownikom może mieć korzystny wpływ na rozwój firmy.
Oczywiście gdy chodzi o rynek biur do wynajęcia w Krakowie jest on zróżnicowany. Najlepiej biura do wynajęcia w Krakowie szukać w ofertach deweloperów, którzy z założenia, na atrakcyjnych osiedlach budują biurowce przyjazne użytkownikom. Mają one wygodne, zróżnicowane w powierzchniach i ilości pomieszczeń biura, w pobliżu węzłów komunikacyjnych, z dostępem do parkingów, kafejek i restauracji. W biurowcach takich każdy szukający biura do wynajęcia ma bardzo szeroki wybór pomieszczeń, które można dostosować do indywidualnych wymogów.

Mała, jednoosobowa firma zajmująca się księgowością nie potrzebuje wielu pomieszczeń. Często wystarczy jedno biuro z korytarzem, w którym klient może powiesić swój płaszcz, biurko, miejsce na wszelkie sprzęty elektroniczne, a także pomieszczenie na liczne w tej branży dokumenty lub magazyn. Przyda się także niewielkie zaplecze, w którym można przyrządzić kawę, postawić stół, lodówkę i kuchenkę oraz czajnik. Gdy jednak biuro będzie zajmowane przez kilka lub kilkanaście osób zajmujących się projektowaniem, tworzeniem, reklam, pracą wyjątkowo kreatywną, przestrzeni potrzeba zdecydowanie więcej.

Obecnie panuje moda na biura, w których każdy ma swoje miejsce. Open space w wielu branżach, zwłaszcza kreatywnych się nie sprawdziło, dlatego wiele firm szukających biura do wynajęcia w Krakowie decyduje się na wiele pomieszczeń oddzielonych od siebie. Można w nich urządzić przytulne pokoje dla pracowników, jedną wspólną salę do wypoczynku i rekreacji, jadalnię, w której nie tylko podgrzewa się posiłki, ale też je przyrządza.

Warto jednak zawsze mierzyć siły na zamiary – im więcej przestrzeni i swobody tym oczywiście lepiej, ale jeśli finanse na to nie pozwalają w początkowym stadium rozwoju firmy, lepiej wynająć na początek mniejsze biura, a z czasem przenieść się do większego.